21 maja 2016 r. w Załęczu Małym rozegrano

I OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA ZAŁĘCZAŃSKIEGO ŁUKU WARTY W ROWEROWEJ JEŹDZIE NA ORIENTACJĘ.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem

Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia,

Starosty Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia

oraz Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka.

Nad sprawnością zmagań czuwał zespół organizatorów i licencjonowanych sędziów orientacji sportowej. Bazą zawodów był ZSS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. Zawody rozegrano w formie jazdy indywidualnej ze startu interwałowego zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej w RJnO. Pierwsi zawodnicy pojawili się w biurze zawodów już około 8:30 a start na trasę rozpoczął się o godzinie 10.15.
Zawody rozegrano w malowniczych terenach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, który jest najbardziej na północ wysuniętym obszarem jury krakowsko-częstochowskiej z licznymi formami krasowymi, lekkimi wzniesieniami, pokryty lasami sosnowymi, niewielkimi formami skalnymi oraz piaszczystymi ścieżkami. Jak się okazało teren, rzeźba, piaszczyste nieregularne drogi i ścieżki stanowiły nie lada wyzwanie, nie tylko dla początkujących, ale i dla profesjonalistów.
Zawodnicy przyjechali z okolic jak Wielunia, Krakowa, Wrocławia, Gliwic, Nawojowej Góry, Zdzieszowic i Załęcza. Do uczestnictwa w mistrzostwach zgłosiło się 108 uczestników, a wystartowało 87 w 15 kategoriach wiekowych. Jest to niezły wynik w porównaniu do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportowej, gdyż tam również startuje podobna liczba uczestników.

Mistrzostwa zorganizowano przy wsparciu

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego,

Starosty Powiatu Wieluńskiego,

Wójta Gminy Pątnów,

UKS „Załęczak” Załęcze Małe

oraz Stowarzyszenia „KRAS”.

Także dzięki hojności sponsorów od uczestników nie pobierano żadnych opłat i obdarowano ich licznymi nagrodami. Na zawodników na mecie czekał ciepły posiłek, napoje i ciasto. Nad zabezpieczeniem tras czuwali strażacy z jednostek OSP Gminy Pątnów, nauczyciele ZSS w Załęczu Małym oraz policjanci z KP w Wieluniu.
Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród uświetnił

Maciej Łaski – Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi,

Marek Kieler – Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego,

Zenon Kołodziej – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu,

Jacek Olczyk – Wójt Gminy Pątnów,

którzy dokonali dekoracji zwycięzców i wręczyli nagrody.
Mistrzostwa zapisały się w pamięci uczestników jako wspaniałe przeżycie o czym świadczą liczne wypowiedzi i komentarze oraz opinie wyrażane w rozmowach i w internecie.

Imprezie patronowali: Radio Ziemi Wieluńskiej, Kulisy Powiatu, Dziennik Łódzki a także promowali TVP Łódź oraz TV Toya.
Wsparcia sponsorskiego udzielili nam: Cementownia Warta S.A Trębaczew, Marszałek Województwa Łódzkiego, firma Graffiti Wieluń, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Gmina Pątnów, PKS Wieluń, MARGONET S.C. Pątnów, Rolpol Romuald Polczyk Wieluń, RBS Lututów, N-SPORT JUSTYNA BORGUL, Majdller Wieluń, Ośrodek Wypoczynkowy Stara Wieś, Korona Candles S.A. Wieluń, Fundacja Dotknij Pomocy. Za ich hojność należą się im szczególne podziękowania w imieniu uczestników co niniejszym czynimy w tym miejscu. DZIĘKUJEMY!