I Ogólnopolskie Mistrzostwa Załęczańskiego Łuku Warty w RJnO

Honorowy patronat nad zawodami objęli

RELACJA

Impreza odbyła się pod honorowym patronatemDSC_0164

Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia,

Starosty Powiatu Wieluńskiego Andrzeja Stępnia

oraz Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka.

Nad sprawnością zmagań czuwał zespół organizatorów i licencjonowanych sędziów orientacji sportowej. Bazą zawodów był ZSS im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. Zawody rozegrano w formie jazdy indywidualnej ze startu interwałowego zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej w RJnO. Pierwsi zawodnicy pojawili się w biurze zawodów już około 8:30 a start na trasę rozpoczął się o godzinie 10.15.
Zawody rozegrano w malowniczych terenach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, który jest najbardziej na północ wysuniętym obszarem jury krakowsko-częstochowskiej z licznymi formami krasowymi, lekkimi wzniesieniami, pokryty lasami sosnowymi, niewielkimi formami skalnymi oraz piaszczystymi ścieżkami. Jak się okazało teren, rzeźba, piaszczyste nieregularne drogi i ścieżki stanowiły nie lada wyzwanie, nie tylko dla początkujących, ale i dla profesjonalistów.
Zawodnicy przyjechali z okolic jak Wielunia, Krakowa, Wrocławia, Gliwic, Nawojowej Góry, Zdzieszowic i Załęcza. Do uczestnictwa w mistrzostwach zgłosiło się 108 uczestników, a wystartowało 87 w 15 kategoriach wiekowych. Jest to niezły wynik w porównaniu do Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie sportowej, gdyż tam również startuje podobna liczba uczestników.

Mistrzostwa zorganizowano przy wsparciuDSC_5044

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego,

Starosty Powiatu Wieluńskiego,

Wójta Gminy Pątnów,

UKS „Załęczak” Załęcze Małe

oraz Stowarzyszenia „KRAS”.

Także dzięki hojności sponsorów od uczestników nie pobierano żadnych opłat i obdarowano ich licznymi nagrodami. Na zawodników na mecie czekał ciepły posiłek, napoje i ciasto. Nad zabezpieczeniem tras czuwali strażacy z jednostek OSP Gminy Pątnów, nauczyciele ZSS w Załęczu Małym oraz policjanci z KP w Wieluniu.
Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród uświetnił

Maciej Łaski – Dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi,

Marek Kieler – Wicestarosta Powiatu Wieluńskiego,

Zenon Kołodziej – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu,

Jacek Olczyk – Wójt Gminy Pątnów,

którzy dokonali dekoracji zwycięzców i wręczyli nagrody.
Mistrzostwa zapisały się w pamięci uczestników jako wspaniałe przeżycie o czym świadczą liczne wypowiedzi i komentarze oraz opinie wyrażane w rozmowach i w internecie.

Imprezie patronowali: Radio Ziemi Wieluńskiej, Kulisy Powiatu, Dziennik Łódzki a także promowali TVP Łódź oraz TV Toya.
Wsparcia sponsorskiego udzielili nam: Cementownia Warta S.A Trębaczew, Marszałek Województwa Łódzkiego, firma Graffiti Wieluń, Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Gmina Pątnów, PKS Wieluń, MARGONET S.C. Pątnów, Rolpol Romuald Polczyk Wieluń, RBS Lututów, N-SPORT JUSTYNA BORGUL, Majdller Wieluń, Ośrodek Wypoczynkowy Stara Wieś, Korona Candles S.A. Wieluń, Fundacja Dotknij Pomocy. Za ich hojność należą się im szczególne podziękowania w imieniu uczestników co niniejszym czynimy w tym miejscu. DZIĘKUJEMY!

KOMUNIKATY

Wszystki publikaje, komunikaty które ukarzą się na temat I Ogólnopolskich Mistrzostw Załęczańskiego Łuku Warty w Rowerowej Jeździe na Orientację. Klikając na poniższy link przejdziesz do wybranych komunikatów.


Biuletyn nr 1

Biuletyn nr 2

Biuletyn nr 3 – Komunikat techniczny

Regulamin

REGULAMIN

Wszystki publikaje, komunikaty które ukarzą się na temat I Ogólnopolskich Mistrzostw Załęczańskiego Łuku Warty w Rowerowej Jeździe na Orientację. Klikając na poniższy link przejdziesz do wybranych komunikatów.


Biuletyn nr 1

Biuletyn nr 2

Biuletyn nr 3 – Komunikat techniczny

Regulamin

WYNIKI

Wyniki z I Ogólnopolskich Mistrzostw Załęczańskiego Łuku Warty w Rowerowej Jeździe na Orientację. Klikając na poniższy link przejdziesz do wyników.

wyniki wszystkie kategorie RJnO 2016

SPONSORZY

 
1 Cementownia Warta
10 majdler
2 rolpol
3 lodzkie
4 margonet
5 sgb
6 korona
7 pks
8 graffiti
9 nsport
odnowa
Rowerowy Wieluń
starawies
 

MEDIA

Wsparcie medialne podczas mistrzostw zapewniły lokalne media, Radio ZW, Kulisy Powiatu, Dziennik Łódzki jak również dwie telewizje regionalne TVP 3 Łódź oraz TV Toya. Serdecznie dziękujemy 🙂

tv_toya_nowe_logo_od_2014-svg  ===> Link 1
rzw ===> Link 1

Link 2

Link 3

dzienniklodzki  ===> Link 1
kulisy  ===> Link 1